درباره تیم ایران لاری

آنچه امروز ما را تشویق به معرفی و اصلاح نژاد نژادهای بومی کشور عزیزمان ایران نموده، همواره خدمت به وطن و قدم برداشتن در راه آبادانی این مرز و بوم و تلاش برای رسیدن به کیفیت برتر نژادهای بومی می باشد. چرا که رشد جمعیت و پیشرفت تکنولوژی، جهان را وارد عرصه جدیدی از اطلاعات نموده که به تبع آن بسياري از جنبه‌هاي اقتصادي،‌ اجتماعي و فرهنگي حيات بشر دستخوش تحولاتي عميق خواهد گردید.

از آنجا که کشور ما نیز به عنوان یک کشور باستانی با ذخایر عمیق ژنتیکی نیاز به پیشرفت در این مقوله دارد لذا گام نهادن در عرصه ژنتیک و اصلاح نژاد اجتناب ناپذیر است و گام برداشتن در پیشبرد آن، وظیفه ای است که تاخیر در آن بیش از این جایز نیست. بنابراین از سویی با توجه به رشد روز افزون فعالان بخش دام و طیور در عرصه تولید و از سویی دیگر نابسامانی وضعیت از بین رفتن حیوانات بومی کشور و عدم تعادل در عرضه و تقاضا، نیاز به ایجاد مجموعه ای کامل برای اصلاح نژاد و در نظر گرفتن تمامی نیازهای تولید کنندگان و مصرف کنندگان  احساس می شد، لذا با همت و تلاش متخصصان داخلی در بخش ژنتیک و اصلاح نژاد بر آن شدیم که قدم در این راه مهم و ارزشمند نهیم .

امیدواریم با استعانت از ایزد منان و با پشتکار خودمان و همیاری شما هموطنان در این راه توفیق یابیم .

این وب سایت توسط متخصصین ژنتیک و اصلاح نژاد ایرانی با هدف اطلاع رسانی و ارائه مقالات تخصصی در زمینه معرفی، پرورش و نگهداری و اصلاح نژاد لاری طراحی شده است. تا سهمی در توسعه این صنعت نوظهور و منحصر بفرد داشته باشد.